16.12.2021

17.00-17.10

Abdurrahman Anıl ÇAĞIRGAN--Arboviral Etken Schmallenberg Virusunun Culicoides Cinsi Sineklerde Araştırılması

17.10-17.15

TARTIŞMA

17.15-17.25

ŞÜKRÜ ÜLKÜCÜ--Kayseri İlinde Çerezlik Kabak (Cucurbita pepo L. var. pepo) Ekim Alanlarındaki Akar ve Böcek Faunasının Belirlenmesi

17.25-17.30

TARTIŞMA

17.30-17.40

PINAR ERECEVİT SÖNMEZ-- Türkiye’de Bingöl İli Çevresinde Yetişen Phlomis armeniaca Wild. Endemik Bitkisinin Antibakteriyel Etkisi

17.40-17.45

TARTIŞMA

17.45-17.55

RAHŞEN S. KAYA--Yeni Gelişmeler ve Bulgular Işığında Türkiye’nin Haplogynae Örümcekleri (Araneae, Arachnida)

17.55-18.05

TARTIŞMA

18.05-18.10

MEHMET YAVUZ PAKSOY--Pülümür (Tunceli) Florası İçin Yeni Kayıtlar

18.10-18.15

TARTIŞMA

18.15-18.25

GÖKHAN GÜNDÜZ--Marmara Bölgesi Ağ Örücü Örümcek Faunası Üzerine Notlar (Araneae, Arachnida)

18.25-18.30

TARTIŞMA

18.30-18.40

ÜMMÜYE NUR TÜZÜN--Eğitimde Fırsat Eşitliği: Görme Engelli Öğrencilerin Mikroskop Görüntüsü Deneyimlemeleri

18.40-18.45

TARTIŞMA

18.45-18.55

FATMA YAMAN--Biyoloji Eğitiminde Destek ve Hareket Sistemi Konusunda Özel Yetenekli Öğrencilerle Yapılan Disiplinler Arası Çalışmanın Etkilerinin Değerlendirilmesi

18.55-19.00

TARTIŞMA

19.00-19.10

BURAK SUSAM--Biyoloji Düşünce Deneyinin Fosil Olarak Yansımaları

19.10-19.15

TARTIŞMA

19.15-19.25

MÜŞERREF DALKILIÇ--Özel Yetenekli Öğrencilerin Biyoloji Alanında Çalışan Bilim İnsanı Algıları

19.25.19.30

TARTIŞMA

17.12.2021

18.05-18.15

EBUBEKİR YÜKSEL--Yerel Entomopatojen Nematodların Laboratuvar Koşullarında Turunçgil Unlubiti, Planococcus citri (Risso, 1813) (Hemiptera:Pseudococcidae)'ye Karşı  Biyokontrol Potansiyeli

18.15-18.20

TARTIŞMA

18.20-18.30

SEZEN ERTAN--Bupleurum Lycaonicum Snogerup Bitki Türünün DNA Üzerine Etkisi

18.30-18.35

TARTIŞMA

18.35-18.45

KAAN YILDIRIM--Üç Boyutlu (3b) Baskıyla Kalsı̇yum Karbonat ve Borı̇k Ası̇t Eklenmı̇ş Polı̇ (Ε-Kaprolakton)/Hı̇droksı̇apatı̇t Kompozı̇t Kemı̇k Doku İskelelerı̇nı̇n Üretı̇mı̇

18.45-18.50

TARTIŞMA

18.50-19.00

SENA ARDIÇLI--Jersey Irkı İneklerde Yağ Asidi Bağlayıcı Protein 4 ve Çözünmüş Madde Taşıyıcı Ailesi 27 Üye 3 Genlerinin Süt Verimi ve Kompozisyonuna Etkisi

19.00-19.05

TARTIŞMA

19.05-19.15

İSMAİL ŞAHİNDOKUYUCU--Türkiye’de Bulunan ve Yetiştiriciliği Yapılan Güvercinlerde Herpes virüs Varlığının İlk Kez Ortaya Konması

19.15-19.20

TARTIŞMA

 

19.20-19.30

GÖKSU GÖK--Escherichia coli O157:H7’ye Karşı Monoklonal Antikor Geliştirilmesi

19.30-19.35

TARTIŞMA

19.35-19.45

YAREN ERDEM--Kollajen/Jelatin/Bal Blendiyle Epitel Doku Benzeri İki Katmanlı Doku İskelesi Üretimi ve Karakterizasyonu

19.45-19.50

TARTIŞMA

19.50-20.00

SAMET UÇAK--Salmonella typhimurium'a Özgü Aptamerin Selex Yöntemiyle in vitro Seçilimi

20.00-20.05

TARTIŞMA

20.05-20.15

NELİSA TÜRKOĞLU--PHBHHx Bazlı Malzemelerin Biyobozunurluklarının Değerlendirilmesi

20.15-20.20

TARTIŞMA

18.12.2021

 

13.00-13.10

HANİFE ARDAHANLI--Yüksek Yağlı Diyetle Beslenen Ratlarda Oluşturulan Oksidatif Strese Karşı Resveratrolün Kalp Dokusu Üzerindeki Koruyucu Etkisi

13.10-13.15

TARTIŞMA

13.15-13.25

GÜNEY GÜRSOY--Serviks Kanseri Hücrelerinde (Hela) Elektroporasyon Parametrelerinin Belirlenmesi

13.25-13.30

TARTIŞMA

13.30-13.40

HANDE AKALAN--Favicovir’in Caco-2 Hücreleri Üzerindeki Etkinliği

13.40.13.45

TARTIŞMA

13.45-13.55

MERİÇ ARDA EŞMEKAYA--Uv-A Radyasyon Ve Titanyum Dioksit’in Kombine Olarak Uygulanmasinin Mcf-7 Hücreleri Üzerindeki Etkileri

13.55-14.00

TARTIŞMA

14.00-14.10

BURCU TÜRKGENÇ--Hipertrofik Kardiyomiyopatide Hedef Gen Paneli ile Moleküler Patogenezin İncelenmesi

14.10-14.15

TARTIŞMA 

14.15-14.25

HAMİD CEYLAN--Multipl Skleroz, Alzheimer ve Parkinson Hastalıkları Arasındaki Ortak Moleküler İmzaların Belirlenmesi: Entegre Bir Genomik Yaklaşım

14.25-14.30

TARTIŞMA

SÖZLÜ SUNUM OTURUMLARI

Şevval Yurdacan.png
İpek Oya.png
Dilay turu.png
Nur Sivri.png